تبلیغات
«حجاب راه خدا» - «حجاب پیام قیام خونین عاشورا»
«حجاب راه خدا»
منوی اصلی
مطالب پیشین
همراه با قرآن
آیه قرآن تصادفی
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

گذشتگان (شهدا)کاشتند و ما خوردیم.ما بکاریم تا دیگران بخورند.
جستجو


تدبّر در قرآن
آیه قرآن
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ذکر روزهای هفته مهدویت امام زمان (عج) آمار بازدید تماس با ما
ابر برچسب ها
دانلود نرم افزار مدیریت دانلودIDM ,  بالا رفتن ارزش زن همراه با داشتن حجاب ,  حجاب از دیدگاه قیام عاشورا ,  دانلود نرم افزار طراحی ,  دانلود نرم افزار رایت دیسکnero2014 ,  آیا حجاب میتواند باعث اخراج یک کارمند باشد ,  برای امر به معروف اهدای یک چشم کافی است؟ ,  اهدای یک چشم برای جلوگیری از ریختن آبروی یک دختر ,  اخراج شدم به دلیل داشتن حجاب ,  حجاب ریشه در اصالت دارد ,  نتیجه از دست دادن چشم در امان ماندن دختری از دست هوس رانان ,  اخراج یک کارمند به دلیل داشتن حجاب ,  مرد هایی مانند کبک ,  دانلود نرم افزار کامپیوتر ,  عاشورا و حجاب ,  دانلود نرم افزار فوتوشاپcs6 ,  از دست رفتن یک چشم نتیجه ی جلوگیری از ریختن آبروی دختر ,  اهدای یک چشم جهت حفظ آبروی یک دختر ,  حجاب میراث گذشتگان ,  دلیل اخراج کارمندی به بهانه داشتن حجاب ,  کبک هایی که سره خود را زیر برف کرده اند ,  انسان هایی که مانند کبک سره خود را زیر برف کرده اند ,  دانلود نرم افزار رایانه ,  حجاب نزد ایرانیان استو بس ,  حجاب دلیل اخراجم بود ,  نجابت و پاک دامنی در ذات ایرانیان ,  دانلود نرم افزار رایت سی دی ,  حجاب از منظر مکتب عاشورا ,  حجاب پیام اصلی قیام عاشورا ,  ثمره قیام عاشورا استحاکم حجاب , 
ارسال شده در جمعه 6 دی 1392 ساعت 11:34 ق.ظ توسط ایرانی سرفراز س.ک

قیام خونین كربلاء كه ماهیّتش امر به معروف ونهى از هر منكر بود بنیان فساد را لرزاند. آرى سالار شهیدان براى حفظ ارزشهاى متعالى دین بپا خاست و به شهادت رسید. ولى رسالت عاشورا همچنان در قافله اسیران كربلا پى گیرى .......


قیام خونین كربلاء كه ماهیّتش امر به معروف ونهى از هر منكر بود بنیان فساد را لرزاند. آرى سالار شهیدان براى حفظ ارزشهاى متعالى دین بپا خاست و به شهادت رسید. ولى رسالت عاشورا همچنان در قافله اسیران كربلا پى گیرى شد، با قافله اسیران غم همراه مى شویم تا از لابلاى كلمات آن عزیزان پیام عاشورا را با گوش جان بشنویم .
یزید فاجعه كربلاء را با تبلیغات فراوان پیروزى خواند و مردم را براى تماشاى پیروزیهایش دعوت كرد، اینك قافله اسراء نزدیك شهر دمشق رسیده است ، ام كلثوم نزد شمر آمد و فرمود: ما را از راهى ببر كه تماشاچیانِ كمترى جمع شده اند و سرهاى مطهّر شهیدانمان را از بین محمل و كجاوه هاى ما جدا كن و آنها را در جلو قافله حركت بده تا توجّه مردم به دیدن آنها جلب گردد و صورت دختران پیامبر از نگاه نامحرمان محفوظ بماند.
ام كلثوم اینگونه مسؤلیت خویش را ادا نمود ولى به این در خواست توجهى نگردید.
قافله اسیران به شهر شام داخل شد سهل بن سعد ساعدى مى گوید: ناگاه دیدم زنانى بر شتران بى روپوش سوارند نزدیك شدم و از نخستین زن پرسیدم كیستى ؟!
گفت : سكینه دختر امام حسین (علیه السّلام) هستم .
گفتم : آیا حاجتى دارى تا برآرم كه من سهل بن سعد ساعدى هستم جّد ترا دیدم حدیث او را شنیدم .
گفت : اى سهل به حامل این سر بگو كه آنرا پیشتر بَرد تا مردم مشغول نگریستن آن شوند و به حرم پیغمبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) نگاه نكنند. سهل مى گوید: چهار صد دینار دادم تا سر را جلوتر بُردند.

قافله اسیران را نزد یزید آوردند زینب (علیهاالسلام ) لب به اعتراض ‍ گشوده فرمود: اى پسر آزاد شده!! آیا عدالت این است كه زنان و كنیزانت را در پشت پرده و ما را در بین نامحرمان جا داده اى؟ امّا سكینه (علیهاالسلام ) اندوه جانكاهش را با گریه اظهار مى كند. وقتى یزید از او پرسید: چرا گریه مى كنى ؟ فرمود: چگونه گریه نكند كسى كه روپوشى ندارد تا با آن صورتش ‍ را از تو و نامحرمانى كه در مجلس تو حاضرند بپوشاند؟ آرى او مى گرید كه چرا روپوشى برصورت ندارد. و بدینسان پیام مكتب عاشواء نیز حفظ حجاب است.(1)پی نوشت:
1- فلسفه حجاب، ص 81برچسب ها : حجاب پیام اصلی قیام عاشورا ,  حجاب از دیدگاه قیام عاشورا ,  حجاب از منظر مکتب عاشورا ,  عاشورا و حجاب ,  ثمره قیام عاشورا استحاکم حجاب ,