تبلیغات
«حجاب راه خدا» - چادر قجری یا طرح قجری؟
«حجاب راه خدا»
منوی اصلی
مطالب پیشین
همراه با قرآن
آیه قرآن تصادفی
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

گذشتگان (شهدا)کاشتند و ما خوردیم.ما بکاریم تا دیگران بخورند.
جستجو


تدبّر در قرآن
آیه قرآن
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ذکر روزهای هفته مهدویت امام زمان (عج) آمار بازدید تماس با ما
ابر برچسب ها
آیا حجاب میتواند باعث اخراج یک کارمند باشد ,  حجاب نزد ایرانیان استو بس ,  اخراج شدم به دلیل داشتن حجاب ,  حجاب پیام اصلی قیام عاشورا ,  اهدای یک چشم جهت حفظ آبروی یک دختر ,  حجاب از منظر مکتب عاشورا ,  ثمره قیام عاشورا استحاکم حجاب ,  عاشورا و حجاب ,  نتیجه از دست دادن چشم در امان ماندن دختری از دست هوس رانان ,  دانلود نرم افزار رایت دیسکnero2014 ,  دانلود نرم افزار طراحی ,  بالا رفتن ارزش زن همراه با داشتن حجاب ,  مرد هایی مانند کبک ,  حجاب دلیل اخراجم بود ,  اهدای یک چشم برای جلوگیری از ریختن آبروی یک دختر ,  انسان هایی که مانند کبک سره خود را زیر برف کرده اند ,  کبک هایی که سره خود را زیر برف کرده اند ,  دانلود نرم افزار رایت سی دی ,  حجاب از دیدگاه قیام عاشورا ,  دلیل اخراج کارمندی به بهانه داشتن حجاب ,  دانلود نرم افزار فوتوشاپcs6 ,  حجاب میراث گذشتگان ,  حجاب ریشه در اصالت دارد ,  برای امر به معروف اهدای یک چشم کافی است؟ ,  دانلود نرم افزار رایانه ,  دانلود نرم افزار کامپیوتر ,  اخراج یک کارمند به دلیل داشتن حجاب ,  از دست رفتن یک چشم نتیجه ی جلوگیری از ریختن آبروی دختر ,  دانلود نرم افزار مدیریت دانلودIDM ,  نجابت و پاک دامنی در ذات ایرانیان , 
ارسال شده در سه شنبه 19 آذر 1392 ساعت 12:28 ب.ظ توسط ایرانی سرفراز س.ک

مشخص نیست این همه تبلیغات برای این طرح جدید چادر برای چیست؟ آیا این طرح جدید چادر توانسته است ابعاد پوششی و عفاف چادر سنتی و معمولی را حفظ کند و در عین حال زیبایی و جذابیت یک پوشش اسلامی را هم داشته باشد؟ و یا طراحان و مسئولین صرفاً خواسته اند یک نوآوری و مد جدید معرفی کرده باشند آن هم به هر قیمت ممکن !  ‌با کوتاه کردن چادر معمولی (بدون خلاقیت بصری خاصی) و ارائه در نمایشگاه و رسانه ای کرد واقعاً چه هدفی دنبال می شود؟

شاید مسئولین نمی دانند مشکل پوشش خانم های جامعه ایران بیشتر برخاسته از اعتقادات و علایق جدید شکل گرفته باشد و نمی توان با ارائه طرح های جدید به خانمی باوراند که عفاف و حجاب داشته باشد.

مشخص است به هیچ وجه یک خانم مانتویی حاضر نمی شود چنین پوششی (مانتو چادر!) را انتخاب کند. چیزی که نه واقعاً چادر است و نه یک مانتو ...

متأسفانه چنین آنقدر هم جذاب نیست که یک خانم مانتویی و غیر چادری ترغیب شده و پوشش چادر را انتخاب کند ؛ و غالباً باعث می شود خانم های چادری رو به چنین طرح هایی بیاورند با توجه به اینکه چنین طرحی واقعاً پوشش کاملی که یک چادر باید داشته باشد را ندارد.

شاید پوشیدن چادر معمولی سختی­های خاص خودش را داشته باشد اما طراحان لباس هم با وجود زحمتی که می­کشند و طرح­های متنوع و خوبی که  ارائه می­دهند و  اکثرا مشکل دینی و شرعی هم ندارد اما نتوانسته­اند بار ایدئولوژیک چادر معمولی را به آن انتقال بدهند. معنایی که چادر معمولی از شخصیت و رفتار و اعتقادات به مخاطب انتقال می­دهد خیلی فرق دارد با معنایی که چادر مانتو قجری منتقل می­کند .