تبلیغات
«حجاب راه خدا» - چادر قجری یا طرح قجری؟
«حجاب راه خدا»
منوی اصلی
مطالب پیشین
همراه با قرآن
آیه قرآن تصادفی
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

گذشتگان (شهدا)کاشتند و ما خوردیم.ما بکاریم تا دیگران بخورند.
جستجو


تدبّر در قرآن
آیه قرآن
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ذکر روزهای هفته مهدویت امام زمان (عج) آمار بازدید تماس با ما
ابر برچسب ها
کبک هایی که سره خود را زیر برف کرده اند ,  دانلود نرم افزار رایت سی دی ,  دانلود نرم افزار کامپیوتر ,  اهدای یک چشم جهت حفظ آبروی یک دختر ,  حجاب نزد ایرانیان استو بس ,  آیا حجاب میتواند باعث اخراج یک کارمند باشد ,  حجاب میراث گذشتگان ,  عاشورا و حجاب ,  اخراج شدم به دلیل داشتن حجاب ,  حجاب دلیل اخراجم بود ,  حجاب از دیدگاه قیام عاشورا ,  دانلود نرم افزار مدیریت دانلودIDM ,  دانلود نرم افزار فوتوشاپcs6 ,  بالا رفتن ارزش زن همراه با داشتن حجاب ,  دانلود نرم افزار رایت دیسکnero2014 ,  دانلود نرم افزار رایانه ,  انسان هایی که مانند کبک سره خود را زیر برف کرده اند ,  حجاب ریشه در اصالت دارد ,  اخراج یک کارمند به دلیل داشتن حجاب ,  حجاب از منظر مکتب عاشورا ,  اهدای یک چشم برای جلوگیری از ریختن آبروی یک دختر ,  نجابت و پاک دامنی در ذات ایرانیان ,  برای امر به معروف اهدای یک چشم کافی است؟ ,  حجاب پیام اصلی قیام عاشورا ,  دلیل اخراج کارمندی به بهانه داشتن حجاب ,  از دست رفتن یک چشم نتیجه ی جلوگیری از ریختن آبروی دختر ,  مرد هایی مانند کبک ,  ثمره قیام عاشورا استحاکم حجاب ,  دانلود نرم افزار طراحی ,  نتیجه از دست دادن چشم در امان ماندن دختری از دست هوس رانان , 
ارسال شده در سه شنبه 19 آذر 1392 ساعت 01:28 ب.ظ توسط ایرانی سرفراز س.ک

مشخص نیست این همه تبلیغات برای این طرح جدید چادر برای چیست؟ آیا این طرح جدید چادر توانسته است ابعاد پوششی و عفاف چادر سنتی و معمولی را حفظ کند و در عین حال زیبایی و جذابیت یک پوشش اسلامی را هم داشته باشد؟ و یا طراحان و مسئولین صرفاً خواسته اند یک نوآوری و مد جدید معرفی کرده باشند آن هم به هر قیمت ممکن !  ‌با کوتاه کردن چادر معمولی (بدون خلاقیت بصری خاصی) و ارائه در نمایشگاه و رسانه ای کرد واقعاً چه هدفی دنبال می شود؟

شاید مسئولین نمی دانند مشکل پوشش خانم های جامعه ایران بیشتر برخاسته از اعتقادات و علایق جدید شکل گرفته باشد و نمی توان با ارائه طرح های جدید به خانمی باوراند که عفاف و حجاب داشته باشد.

مشخص است به هیچ وجه یک خانم مانتویی حاضر نمی شود چنین پوششی (مانتو چادر!) را انتخاب کند. چیزی که نه واقعاً چادر است و نه یک مانتو ...

متأسفانه چنین آنقدر هم جذاب نیست که یک خانم مانتویی و غیر چادری ترغیب شده و پوشش چادر را انتخاب کند ؛ و غالباً باعث می شود خانم های چادری رو به چنین طرح هایی بیاورند با توجه به اینکه چنین طرحی واقعاً پوشش کاملی که یک چادر باید داشته باشد را ندارد.

شاید پوشیدن چادر معمولی سختی­های خاص خودش را داشته باشد اما طراحان لباس هم با وجود زحمتی که می­کشند و طرح­های متنوع و خوبی که  ارائه می­دهند و  اکثرا مشکل دینی و شرعی هم ندارد اما نتوانسته­اند بار ایدئولوژیک چادر معمولی را به آن انتقال بدهند. معنایی که چادر معمولی از شخصیت و رفتار و اعتقادات به مخاطب انتقال می­دهد خیلی فرق دارد با معنایی که چادر مانتو قجری منتقل می­کند .